Eski Instagram Kullanıcı Adı Hesabı Nasıl Talep Edilir?

Eski Instagram Kullanıcı Adı Hesabı Nasıl Talep Edilir?

 

Bir Instagram kullanıcı adı talep etmek zor olabilir. Başka bir kullanıcı hesabına giriş yapmayı bıraksa bile, etkin olmayan bir hesabın kullanıcı adını talep etmekle ilgili bazı kurallar ve geçici çözümler vardır. Instagram kullanıcılarının bir form doldurma ve bir kullanıcı adı talep etme seçeneği yoktur; bu o kadar basit değil.

Instagram iOS uygulamasına hesap silme seçeneği eklendi

Neyse ki, Instagram etkin olmayan hesapları temizliyor. Ancak bekleyecek vaktiniz olmayabilir. Instagram kullanıcı adı almak için tüm seçeneklerinizi bu makaleye dahil ettik.

 

Instagram Kullanıcı Adı Satın Alma

İyi kullanıcı adı sahiplerinin bunları birkaç yüz liradan on binlerce liraya kadar satabilecekleri çok sayıda ikincil pazar vardır.

Çoğunlukla, isim satarak para kazanan insanlar, ilk günlerde hesaplarını belirleyen ve diğer insanların veya işletmelerin sonunda isteyeceği kullanıcı adlarını seçme öngörüsüne sahip olan kişilerdir.

Bazen bir film, dizi ya da albüm çıktığı için bir isim değerli olur. Birdenbire, 'BigBangTheory' bir fizik öğrencisi için mükemmel bir açıklama olmaktan çok aranan bir özellik haline geldi. Profil "etkin değil" olursa, kullanıcı adını alabilirsiniz.

Bir Instagram kullanıcı adı satın almayı seçerseniz, dikkatli olun: Saygın bir kaynaktan bir kullanıcı adı satın almak önemlidir. 2021'de Instagram, çalınan kullanıcı adları nedeniyle yüzlerce hesabı yasakladı. Bilgisayar korsanları, masum hesap sahiplerinden kullanıcı adlarına el koydu ve bunları şüpheli olmayan kullanıcılara sattı.

 

İletişim Bilgilerini Bulma

Hesabın etkin olmaması, sahibinin etrafta olmadığı anlamına gelmez. Size eski profillerini satmaktan memnun olabilirler. Ancak, onlarla temasa geçmek zor kısım olabilir.

Tabii ki, Instagram platformunun kendisine Direkt Mesaj gönderebilirsiniz. Yine de kişi Instagram'da aktif değilse, DM'nizi hiç görmese bile bir süre görmeme ihtimali yüksektir.

Denemek ve hakkında bilgi almak için hesabın biyografisini kontrol edebilirsiniz. Burada aranacak birkaç şey var.

Bazı insanlar biyografilerine, hatta kişisel web sitelerinin URL'sine bir iletişim e-posta adresi koyarlar. Bu durumda, arayışınız muhtemelen zaten başarılı olmuştur.

Diğer insanlar daha fazla mahremiyete önem verirler ve bu tür doğrudan iletişim bilgilerini oraya koymazlar. Ancak, Facebook sayfaları veya LinkedIn biyografileri gibi diğer sosyal medya hesaplarına bağlantılar veya referanslar içerebilirler. Bu kişinin adına sahipseniz, her zaman farklı sosyal medya sitelerinde arama yapabilir ve onlara mesaj gönderebilirsiniz.

 

Instagram'da E-posta Adresi Nasıl Değiştirilir?

 

Instagram Aktif Olmayan Hesapları Silecek mi?

Evet, etkin olmayan hesapları silerler, ancak bu süreler web sitesinin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir.

Örneğin, temizlemeler genellikle rastgele gerçekleşir veya en azından rastgele görünürler. Genellikle bu tasfiyeler yıl sonunda gerçekleşir.

 

Instagram Tasfiyesini Bekleyin

İstediğiniz hesap gerçekten etkin değilse ve üzerinde çok fazla veya hiç içerik yoksa, sonunda Instagram veri tabanından silinmesi için mükemmel bir şans var. Bu bir garanti değildir, ancak istediğiniz etkin olmayan hesap düşebilir ve kullanıcı adı tekrar kullanılabilir hale gelir.

Instagram, temizleme programlarını açıklamaz, bu nedenle listenizdeki herhangi bir kullanıcı adını almaya başlamanız için sizi kimse uyarmayacaktır. Bir tasfiyeyi tespit etmenin en iyi yolu, nispeten istikrarlı bir takipçi listesine sahip, sürekli olarak popüler olan Instagram hesaplarından birini takip etmek ve takipçi sayılarını günlük olarak kontrol etmektir.

Binlerce takipçisi varsa, bu takipçilerden en azından bazıları şüphesiz spam hesapları veya botlardır ve bir temizleme, takipçi listelerini önemsiz olmayan bir miktar kullanıcı tarafından kesecektir. İzlenen hesabınız bir gecede 9.341 takipçiden 9.102 takipçiye çıkarsa (ve kaybı tetikleyen belirgin bir skandal gönderisi yoksa), Instagram'ın bir tasfiye yapma ihtimali yüksektir ve bazı kullanıcı adları şimdi kapmak için hazırdır.

 

Ticari Marka veya Telif Hakkı Adı

Patent alma sürecini internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Patent alındıktan sonra, aktif olmayan hesabı Instagram'a şikâyet edebilirsiniz. Bu zaman alabilir ve ek bir masraf alabilir, ancak bu sizin için bir seçenektir.

Birçok kullanıcı, Instagram'dan bir hesap aktarmasını isteyerek başarılı olduğunu bildirdi. Bir isim üzerinde ticari marka tuttuğunuzda, müşterilerinizin mevcut hesaplarının kafa karıştırıcı olduğunu iddia edebilirsiniz. Telif hakkı ihlali, Instagram kullanıcı adınızı almanın etkili bir yolu olabilir.

Böyle bir ticari markaya veya telif hakkına sahipseniz, bir telif hakkı/ticari marka ihlali raporu sunabilir ve adın size ait olduğunu iddia etmeye çalışabilirsiniz.

Hesap aktifse ve sık kullanılıyorsa bu yöntemle başarılı olmakta zorlanabilirsiniz.

Yeni bir ticari marka almak karmaşık ve pahalıdır, ancak telif hakkı koruması almak oldukça basittir. Ne zaman orijinal bir şey yaratsanız, zımni telif hakkınız olur; yasal hak talebinizi güçlendirmek için resmi bir telif hakkı kaybı yapabilirsiniz, ancak hak talebi, hak talebinde bulunma eylemiyle değil, esere atıfta bulunarak yapılır. Başka bir deyişle, adı tutarlı bir şekilde kullanmalı ve başka birinin kullanması durumunda oluşturabileceği zararları kanıtlamalısınız.

Elbette, bir telif hakkı sorununu doğrudan Instagram'a da bildirebilirsiniz. Instagram web sitesindeki bu bağlantıya gidin ve bir şikâyette bulunun.

Ticari Marka Nedir, Marka Hakkında Bilgiler | Emlakdanismanlari.com

Benzer Bir Ad Seçin

Bu bariz görünse de benzer bir kullanıcı adı seçmek Instagram hesabınızı kurmanın en basit yoludur. Alt çizgi veya sayı eklemek basit ve etkilidir.

Instagram kullanıcı adları en fazla 30 karakter uzunluğunda olabilir ve harf, sayı, nokta ve alt çizgi içerebilir. Bu spesifikasyon, arzu ettiğiniz isme yakın bir isim yaratma konusunda size oldukça fazla esneklik sağlar. Biraz hayal gücü kullanmanız gerekebilir, ancak gerisi yeterince basit olmalıdır.

Bir işletmeniz varsa adınıza bir şehir veya konum ekleyin. Aynı şeyi soyadları veya diğerleri için de yapabilirsiniz. Bu hareket, markanızı korumanıza yardımcı olabilir ve lehinize çalışabilecek hızlı bir yerel tanımlayıcı ekleyebilir. Ayrıca isme işletme türünü de ekleyebilirsiniz.

  • EV

 

  • SOSYAL MEDYA

 

  • INSTAGRAM

 

Instagram Kullanıcı Adları Pazarı

Bir Instagram hesabı oluşturuyorsanız ve bireyselliğinizi veya misyonunuzu yansıtan mükemmel kullanıcı adını düşündüyseniz, etkin olmayan bir hesabın kullanıcı adına sahip olduğunu fark edebilirsiniz. Instagram varlığını hızlı bir şekilde başlatmaya çalışan şirketler ve etkileyiciler için doğru kullanıcı adına sahip olmak değerlidir.

Etkin olmayan bir hesap, bir kullanıcının terk ettiği veya uzun bir süre boyunca kullanmadığı hesaptır. Profilde çok ihtiyacınız olan kullanıcı adı varsa, onu elde etmenin doğrudan bir yolu yoktur, ancak yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

 

Daha Büyük Markalar İçin Geçici Çözümler

Daha önemli bir işletme veya daha köklü bir markaysanız, Instagram hesabınızın sonuna 'resmi' veya 'gerçek' eklemek de işe yarayabilir. Ortak adlara sahip sanatçılar bunu sıklıkla yapar, yani siz de yapabilirsiniz.

Bununla birlikte, yerleşik markaları taklit etme konusunda dikkatli olmanız gerekir. Microsoft Yazılımı için bir hesap oluşturduğunuzu varsayalım. Bu durumda, bu yasal bir hesap adıdır- ancak Microsoft'un hesabınızı gördüğü yerde bir başarı ve görünürlük düzeyine ulaşırsanız, yukarıda açıkladığım aynı ticari marka ve telif hakkı araçlarını kullanarak sizi derhal kapatırlar. Başkalarının korunan fikri mülkiyet haklarını, sizinkine giremeyecekleri kadar ihlal edemezsiniz.

Bir kullanıcı adı almakta sorun yaşıyorsanız ancak onunla ilgili hesap yoksa, bazılarının özel olarak ayarlandığını unutmayın. Bu durumda, kullanıcı adı kullanılamaz ve hesabı arayamazsınız.

 

Hesap Oluşturuldu Ama Giriş Yapamıyorum

Birkaç kullanıcı, mükemmel kullanıcı adıyla yeni bir Instagram hesabı oluşturduklarını ve "Üzgünüm, Bir Şeyler Yanlış Gitti" hata mesajını aldıklarını bildirdi. 'Tekrar Dene' seçeneğine tıklamak veya giriş yapmaya çalışmak işe yaramıyor. Maalesef kullanıcı adı alınmış ve giriş yapamıyorsunuz. Peki böyle bir şey olursa ne yapmalısınız?

  • Yardımcı olabilecek veya olmayabilecek Instagram Destek ile iletişime geçebilirsiniz. Hata mesajının veya kullanıcı adının ekran görüntüleri varsa, bu harika olurdu.
  • Yeni Instagram hesabınıza giriş yapmak için farklı bir uygulama veya web tarayıcısı kullanmayı deneyin. Bu, uygulamada basit bir aksaklık olabilir.
  • Facebook ile giriş yapın ve yeni hesabınızın gösterilip gösterilmediğine bakın. Benzer oturum açma kimlik bilgilerini kullandığınızı varsayarsak, yeni hesap görünebilir.
  • Birkaç saat bekleyin, ardından Instagram hesabınıza tekrar giriş yapmayı deneyin.

Yukarıdaki durum, mükemmel Instagram kullanıcı adını oluşturduğunuz ve hesaba erişemediğiniz zaman inanılmaz derecede sinir bozucu olabilir. Ana hatlarıyla belirttiğimiz ipuçlarını denemek, yeniden erişim kazanmanıza yardımcı olabilir.

 

Instagram, YouTube ve Twitter gibi platformlarda hesabınızın gerek takipçi ihtiyacı gerekse etkileşim ihtiyacı gibi konularda gereken hizmetleri en uygun fiyatlarla vererek sizleri memnun etmeye çalışıyoruz.

3 Dakika Önce