Facebook'ta Telefon Numarası Nasıl Gizlenir

 

Sosyal medyanın hayatımızda yer almasından bu yana anılarımızı yakalama ve dünyanın her yerindeki kullanıcılarla paylaşma dürtüsü büyük önem kazandı. Başımıza gelen kötü, iyi ya da korkutucu şeyler olsun, bunları sosyal medyada paylaşmak yüz yüze konuşmak kadar rutin hale geldi. Sosyal medyada bir şeyler paylaşmak, sonuçlara ulaşmak, sevildiğini hissetmek, çözüm bulmak ve yardım almak için faydalı olsa da zararlı sonuçlara ve olaylara da neden olabilir. “Ne kadar zararlı olabilir?” diyebilirsin. Facebook uygulamasını temel alalım. Facebook bir uygulama olmanın yanı sıra WhatsApp, Instagram, Messenger gibi birçok kanalı bünyesinde barındırmaktadır. Kaydolmak için Facebook iletişim bilgilerinizi girin. Bu bilgiler adınızı, soyadınızı, kişisel telefon numaranızı, adresinizi, okulunuzu ve daha fazlasını içerir.

Bu bilgiler, sizi tanıyan kişiler tarafından bir Facebook araması yapmanıza ve insanların Facebook telefon numaranızla sizi kolayca bulmasına olanak tanır. Zararsız gibi görünse de bu bilgiler kolayca elde edilebilir ve hesaplarınız ele geçirilebilir. Aralarındaki en kritik veri hiç şüphesiz telefon numaranızdır. Bu telefon numarası ile bilgisayar korsanları sizin adınıza farklı sitelerde yeni sahte hesaplar oluşturabilir. Numaranızı çeşitli sitelerde uygunsuz amaçlarla kullanabilirler. Hatta çok daha fazlası. Peki telefon numaranızı ve hesabınızı nasıl güvence altına alabilirsiniz? Telefon numarasını korumanın iki yolu vardır. Bu yöntemler, telefon numaranızı silmek veya gizlemek içindir. Peki sizin için hangisi?

 

Facebook Telefon Numaramı Nasıl Silebilirim?

 

Numaranızı bilen kişilerin sizi bulmasını istemediğinizi ve hesabınızın güvenlik tercihini değiştirmek istediğinizi varsayalım. Bu durumda, Facebook telefon numaranızı kolayca kaldırabilirsiniz. Hesap ayarları sekmesine tıklayarak bir cep telefonu numarası ekleyebilir veya mevcut bir cep telefonu numarasını kaldırabilirsiniz. Ancak, Facebook hesabınıza erişiminizi kaybederseniz, Facebook bilgilerinizde bir telefon numarası bulundurmanın çok yardımcı olacağını belirtmek isteriz.


Bilgisayardan Kaldırmak İstiyorsanız;

  • Telefon numaranızı masaüstünüzden kaldırmak isteyebilirsiniz. Hatta cep telefonunuzda Facebook masaüstü sürümünü kullanıyor olabilirsiniz. Bakalım nasıl olacak;   

Facebook Doğum Tarihi Nasıl Değiştirilir? | ZoomTekno

  • Önce cep telefonunuzu kaldırmak için profilinize ve ardından Genel Bakış'a tıklayın. Ardından, telefon numaranızın yanındaki kalem simgesine tıklayın.
  • Ardından, “Mobil Ayarlar”ı göreceksiniz. Kaldırmak istediğiniz numaranın altındaki kaldır'ı tıklayın. Ardından, onaylamak için ekranda görüntülenen Numarayı Kaldır'a tıklayın.

 

Mobil Cihazınızdan Kaldırmak İstiyorsanız;

  • Cep telefonunuzda Facebook uygulamasını açarak başlayalım.
  • Ekranın sağ üst veya sağ alt köşesindeki üç çizgiye tıklayın. Ardından, “Ayarlar ve Gizlilik” menüsünü görene kadar aşağı kaydırın ve tıklayın. Görünen “Ayarlar” düğmesini tıklayın. Ardından ekrana gelen “Hesap” altında yer alan “Kişisel ve Hesap Bilgileri” seçeneğini seçiniz.
  • İletişim Bilgileri seçeneğine tıkladığınızda “İletişim Bilgilerini Yönet” bölümünde Facebook telefon numaranızı, kullandığınız e-posta adresinizi ve daha birçok seçeneği göreceksiniz. Telefon numaranıza tıkladıktan sonra “Kaldır” seçeneğini göreceksiniz. Aşağıda. “Kaldır”ı tıkladıktan sonra işleminizi onaylayın, işte bu kadar!


Facebook'ta Numaranızı Silmek Gerekli mi?

 Numaranızı Facebook hesabınızdan silmek güvenilir bir seçenek olarak görülmemektedir. Facebook'un telefon numaranızı neden ve nasıl kullandığını görelim. Numaranızı sildiğinizde, iki faktörlü doğrulamayı veya cep telefonunuza gönderilen güvenlik kodunu kullanamazsınız. Sonuç olarak, hesabınızla ilgili güvenlik sorunlarınız olacaktır. İkincil bir e-posta adresiniz olmadığını varsayalım. Bu durumda olası bir hırsızlık durumunda hesabınıza erişmeniz zor olacaktır. Bu ve benzeri güvenlik durumlarının önüne geçmek için numarayı silmek yerine gizlemeniz daha çok tavsiye edilir. Ayrıca telefon numaranızı gizlemek hiçbir güvenlik uygulamasının çökmesine neden olmaz. Şimdi Facebook numaranızı nasıl gizleyeceğinizi keşfedelim.

Facebook'ta Telefon Numaramı Nasıl Gizlerim?

Güvenlik tercihinizi değiştirmeden kendinizi güvenceye almak istiyorsanız, numaranızı gizlemek en mantıklı seçenektir. Böylece numaranızla hesabınızı güvenli bir şekilde kullanabilirken, Facebook'un telefon numaranızla birlikte kullandığı diğer servislerine de erişebilirsiniz. Şimdi bariz soruyu cevaplamanın zamanı geldi: “Telefon numaramı Facebook'ta nasıl gizlerim?”